1. Home
  2. /
  3. Groen
  4. /
  5. Kettingzaag
  6. /
  7. Kettingzaag: Examen ECC2

Op de hoogte blijven van toekomstige lesmomenten?

Vragen over deze opleiding?

Contacteer onze opleidingscoördinator Groen Ghislain Dedeurwaerder!

Ghislain Dedeurwaerder

We kunnen deze opleiding ook volledig op maat van uw organisatie/bedrijf organiseren!

Contacteer onze klantenadviseur Myriam Vlieghe

Salesverantwoordelijke Miryam Vlieghe

Kettingzaag: Examen ECC2

Examen volgens de European Chainsaw Standards (ECS)

Iedereen die met een kettingzaag werkt in de Vlaamse openbare bossen dient sinds 1 september 2019 te beschikken over het ‘European Chainsaw Certificate’. Dit is een verplichting opgelegd door het Agentschap voor Natuur en Bos (ANB). Deze verplichting heeft als doel het aantal arbeidsongevallen te reduceren.

Opleidingscentrum PCLT is door de Vlaamse overheid erkend als opleidings- en examencentrum.

Om te mogen deelnemen aan het examen ECC 2 moet u geslaagd zijn voor het examen ECC 1.

In het kader van veilig werken met de kettingzaag raden wij aan om dit certificaat te behalen voor lichte vellingen (max 40 cm diamter). Dit toont aan dat je de kettingzaag op een doeltreffende en veilige manier hiervoor kunt gebruiken.

Om uw slaagkans te vergroten adviseren wij om de opleiding ECS 2 te volgen. Tijdens de opleiding ECS 2 worden alle punten waarop geëxamineerd wordt, grondig uitgelegd, gedemonstreerd en geoefend.

 

Praktische info

  • Elke geslaagde deelnemer ontvangt het digitaal attest ECC 2 (European Chainsaw Certificate niveau 2).
  • Het examen duurt ongeveer twee uur per deelnemer.

 


Examen op maat

Dit examen kan ook op maat uitgewerkt worden. Het kettingzaag-examen kan dan doorgaan op het gewenste tijdstip en de gewenste locatie (bij ons of bedrijfsintern bij u).

Wenst u een examen op maat voor uzelf, uw bedrijf of organisatie, vraag dan uw voorstel aan door contact op te nemen met onze accountmanager Myriam Vlieghe (0485 871 115 of sales@pclt.be).

 


ECS opleidingen met ECC examens

Deze opleiding maakt deel uit van ons uitgebreide aanbod aan opleidingen ‘kettingzaag’. Via onderstaand overzicht vindt u het volledige traject!

opleiding   heropfrissing   examen
Kettingzaag ECS1   Kettingzaag ECS1 heropfrissing   Examen ECC1
Kettingzaag ECS2   Kettingzaag ECS2 heropfrissing   Examen ECC2
Kettingzaag ECS3       Examen ECC3
Kettingzaag ECS4       Examen ECC4 (momenteel niet aangeboden)
€ 290.00
vrijgesteld van BTW (*)
2.00 lesuren

Roeselare

Start: wo 1 okt. 2025 | dagopleiding

Inschrijven

Start: ma 24 nov. 2025 | dagopleiding

Inschrijven

Start: di 2 dec. 2025 | dagopleiding

Inschrijven

Poperinge

Start: do 6 nov. 2025 | dagopleiding

Inschrijven

Puurs-Sint-Amands

Start: di 30 sep. 2025 | dagopleiding

Inschrijven